747_ban_laurama_468x60_v1
Projekto nariams
» Senasis dizainas

 

 

Dienos nuotrauka
Img?dir=public%2fimages%2fphotos&size=150&src=r6i5aacr1w_23
Medienos likučių žemėlapis
Partneriai

 

 

 

 

 

Naujienų prenumerata
:

Varėnos grybų šventėje – mažesnis nei įprastai grybų lietus

Dainavos girioje, Marcinkonių kaime, esančiame Varėnos rajone, nuo septintos ryto vyko devintasis grybavimo čempionatas. Jame varžėsi ne tik varėniškiai, bet ir entuziastai iš Kauno, Klaipėdos, Radviliškio. Dalyviai iš grybų medžioklės sugrįžę dešimtą valandą ir nekantriai laukę rezultatų atnešė lietų.

 

Nuo ankstaus ryto į girią susirinkę grybautojai skundėsi, jog šiais metais laimikio buvo nedaug – tačiau, kas norėjo – galėjo bent jau voveraičių prisirinkti su kaupu.

Kiekvienas čempionatas kažkuo išsiskiria, šiųmetinis šešioliktasis - mažiausiu komandų skaičiumi – jų buvo tik 25. Tačiau pasižymėjusių netrūko: jaunimo komanda „Padvalas“ surinko apie du kilogramus grybų, didžiausią baravyką pavyko rasti Kauno rajono komandai, jis svėrė – 200 gramų.

Vyriausias grybautojas – 62 metų Antanas Kalvynas, jauniausias – aštuonerių Jonas Žvilius.

Vienai komandai pavyko surinkti net septynis baravykus. Tai – Kauno savivaldybės grupė. Jos narė Indrė Sekevičienė teigė, jog jie visuomet ruošiasi šventei – grybus pastebi visur ir visada. Nenuostabu, kad ši komanda užėmė trečią vietą, surinkę beveik aštuoniolika kilogramų grybų. Antroji vieta atiteko Varėnos „Boletus Liberalus“, kuriems pavyko prigrybauti apie dvidešimt keturis kilogramus.

Pirmoji vieta – konkurso veteranams, kurie dalyvauja devintąjį kartą ir jau penktą kartą tampa nugalėtojais. Komandos kapitonas Vytenis Daugudis juokėsi, kad neturi jokios grybų rinkimo paslapties – tai pavyksta netyčia.

Jiems atiteko Varėnos rajono savivaldybės mero įsteigta taurė. Pagal specialų užsakymą pagamintos taurės bei kitų Grybų šventės suvenyrų autorius – Zakavoliuose gyvenantis ir kuriantis juodosios keramikos meistras Petras Pretkelis.

Varėnos miesto parke įsibėgėjo tikrosios šventės linksmybės: atidaryta tautodailės ir prekybos mugė, vyksta drožėjų „Dzūkelis“ skulptūrų aukcionas, veikia knygų mugė, automobilių paroda, sporto varžybos, skamba liaudiška muzika, taip pat - įvairių seniūnijų prisistatymai, kurios noriai vaišina patiekalais ir įtraukia į šokio sūkurį.

Viena labiausiai dėmesį patraukianti ir nervus raminanti pramoga - mašinos daužymas stebint miniai. Atskiros automobilio dalys buvo parduodamos už didžiausią pasiūlytą sumą - pavyzdžiui, mašinos priekio suniokojimas atsiėjo 50 litų.

www.lrytas.lt

Komentarai

*Norėdami aktyvuoti mygtuką "Tinka", spragtelėkite ČIA.Žaliavinės medienos kainos
Informacija atnaujinta 2017-11-07
Eglės rąstai 78 €/m3
Eglės plonrąsčiai 68 €/m3
Pušies rąstai 70 €/m3
Pušies plonrąsčiai 60 €/m3
Juodalksnio rąstai 70 €/m3
Beržo rąstai 140 €/m3
» Daugiau informacijos
Įmonių paieška
Reklama

 


 


 

 

 

 

 

Naudingos nuorodos